پلاگین‌های مرورگر خود را به کمک موزیلا به روز کنید

مرورگرها برای نمایش برخی فایل‌ها در وب، از پلاگین‌هایی استفاده می‌کنند که به صورت مجزا بر روی آنها نصب می‌شوند. از جمله مهمترین پلاگین‌هایی که مرورگرها را در نمایش و اجرای صفحات وب یاری می‌دهند، می‌توان به Flash Player ،QuichTime و Java اشاره کرد.

چرا باید پلاگین‌ها را به روز کرد؟
نکته مهم در این میان، نیاز به آپدیت کردن این پلاگین‌هاست که از دو جهت اهمیت دارد. از نگاه اول با پیشرفت تکنولوژی در این پلاگین‌ها برای استفاده بهتر از آنها، به روز رسانی اهمیت پیدا می‌کند. اما مهمتر از آن دلایل امنیتی هستند. اکثر پلاگین‌هایی که مرورگر ما استفاده می‌کند، می‌توانند به صورت بالقوه حفره‌های امنیتی خطرناکی برای سیستم ما به حساب آیند. بنابراین با توجه به اینکه اکثر این پلاگین‌ها را شرکت‌های معتبری ساخته و ارائه می‌کنند، بسیاری از این حفره‌ها در آپدیت‌های جدید برطرف می‌شوند. اما اگر آنها را به موقع آپدیت نکنید باید منتظر عواقب بسیار بدی باشید...

فایرفاکس چگونه در شناسایی و آپدیت پلاگین‌ها به ما کمک می‌کند؟
در صورتی که از مرورگر فایرفاکس استفاده می‌کنید، به راحتی می‌توانید علاوه بر آگاهی از آخرین وضعیت پلاگین‌های نصب شده خود، آنها را در صورت نیاز آپدیت نمایید.
برای این کار کافی است فقط به آدرس زیر مراجعه کنید:

صفحه بررسی پلاگین‌های فایرفاکس در سایت موزیلا

چگونه یک پلاگین را غیرفعال نماییم؟
برای غیرفعال کردن یک پلاگین در فایرفاکس به صورت زیر عمل نمایید:
از منوی Tools گزینه Add-ons را انتخاب کنید تا پنجره‌ای شبیه تصویر زیر باز شود.

سپس در این پنجره تب Plugins را انتخاب نمایید تا پلاگین‌های نصب شده در فایرفاکس را مشاهده نمایید.
پلاگین مورد نظر را از لیست مربوطه باز کنید و با کلیک بر روی کلید Disable، آنرا غیرفعال نمایید.

نکته: توجه کنید که غیرفعال کردن یک پلاگین، مرورگر را از اجرای فایل‌های مربوط به آن عاجز می‌کند. برای مثال با غیرفعال کردن Flash، مرورگر تا زمانی که پلاگین مربوطه غیرفعال است، قادر به پخش فایل‌های فلش نمی‌باشد. در صورتی که با مراجعه به این صفحه متوجه شدید که از یک پلاگین قدیمی استفاده می کنید در به روز رسانی آن درنگ نکنید و فورا نسخه جدید آن را نصب کنید. آدرس این صفحه را به دوستانتان هم بدهید تا آن ها هم از به روز بودن پلاگین مرورگرشان اطمینان داشته باشند و از به بالا بردن امنیت آنها کمک کرده باشید.


پربیننده ترین های ماه

نگهبان کجاست؟
تبلیغات

تبلیغات

نگهبان در قبال تبلیغات نمایش داده شده هیچ مسئولیتی ندارد.


تمام حقوق برای نگهبان محفوظ است. ارجاع و استفاده موردی از مطالب در دیگر سایت ها و رسانه های الکترونیک تنها با ذکر نام نگهبان و درج لینک
به همان مطلب در نگهبان مجاز است. ذکر مطلب در رسانه های چاپی فقط با کسب اجازه قبلی مجاز است.

© 2009 - 2014 Negahbaan.ir

توسعه و میزبانی: پات شرق